Depilacja laserowa Laser Vectus

press to zoom
skinsel laser vectus łask korona cen
skinsel laser vectus łask korona cen

press to zoom
Laser Vectus Korona Centrum
Laser Vectus Korona Centrum

press to zoom

press to zoom
1/3

Epilacja laserowa Laser Vectus

DSC_2420.jpg

Zabieg epilacji laserowej to innowacyjna metoda usuwania owłosienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania owłosienia, epilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Może zostać przeprowadzona w wybranych przez pacjenta partiach ciała. Epilacja laserowa to najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy sposób trwałego usuwania owłosienia.

Moc lasera jest dobierana indywidualnie do potrzeb klientów, dlatego zapewnia maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegu. Przykładamy szczególną uwagę do potrzeb naszych Klientów. Kosmetolog jest dedykowany dla konkretnej osoby, przeprowadza cały proces epilacji, dbając o komfort pacjenta i zapewniając maksymalny poziom intymności.

Bezpieczeństwo

Laser Vectus to jedyne na świecie urządzenie, które zostało wyposażone w inteligentny czujnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Przed zabiegiem do skóry pacjenta przykładany jest czytnik, dzięki któremu ustalany jest poziom melaniny w obszarze zabiegowym.

Na tej podstawie dobierane są parametry, które odpowiadają indywidualnym potrzebom skóry. Efektem tej procedury jest większa skuteczność zabiegu, a także wykluczenie ryzyka poparzenia.

Skuteczność

Epilacja laserem Vectus zapewnia trwałe efekty, z których będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci. Zabieg prowadzi do całkowitego i stałego pozbycia się niechcianego owłosienia z wybranych okolic.

Procedurę należy powtarzać od 4 do 8 razy w określonych odstępach czasu: twarz, ramiona i bikini co 4-6 tygodni, a plecy i nogi co 8-10 tygodni.

Należy pamiętać, że ilość zabiegów i odstępy między nimi są sprawą indywidualną.

DSC_2469.jpg

Najczęściej zadawane pytania:

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania do zabiegu epilacji laserowej:

•    świeża opalenizna i używanie samoopalacza
•    ciąża, karmienie piersią
•    przerwana ciągłość naskórka
•    epilepsja
•    leki, zioła fotouczulające
•    terapia retinoidami
•    przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
•    łuszczyca, bielactwo
•    cukrzyca
•    bliznowce
•    aktywne infekcje skórne
•    rozrusznik serca
•    świeże zabiegi chirurgiczne

Czy epilacja jest szkodliwa i czy jest bolesna?

Sprzęt do epilacji laserowej posiada certyfikaty bezpieczeństwa, zabieg nie wpływa zatem niekorzystnie na organizm.

Jeśli chodzi o bolesność to jest ona zależna od indywidualnego progu bólowego.

ABC pierwszego zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem epilacji laserowej należy zgolić wybraną partię ciała, pozostawiając mały fragment skóry z włosami, ok. 2cm x 2cm, aby kosmetolog mógł dobrać odpowiednie parametry wiązki lasera.

Przed rozpoczęciem epilacji zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie karty klienta i poinformowani o procedurze wykonywania zabiegu.

JAK WYGLĄDA ZABIEG EPILACJI LASEROWEJ LASEREM VECTUS™?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 20 minut!!!

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU EPILACJI LASEROWEJ

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Łagodne uczucie podobne do oparzenia słonecznego jest oczekiwane po zabiegu. Zwykle utrzymuje się ono od 2 do 24 godzin, ale może trwać do 72 godzin. Łagodne uczucie opuchlizny i zaczerwienienia również może wystąpić, ustępując zwykle w ciągu 2 do 3 dni.

Do ustąpienia zaczerwienienia zaleca się unikania następujących czynności:

– nakładania kosmetyków na obszar zabiegu,

– pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne,

– gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie,

– czynności, które nasilą pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała,

– wystawianie na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry.

Można kąpać się w wannie oraz pod prysznicem jak dotychczas, jednak skóra po zabiegu może być wrażliwa na temperaturę.

Może pojawić się wrażenie wzrostu włosów, utrzymujące się od siedmiu do trzydziestu dni po zabiegu. To włosy poddane działaniu lasera są usuwane ze skóry.

Czy epilacje można wykonywać latem?

Tak, epilację laserową można wykonać latem, jeżeli miejsca poddane zabiegowi nie są eksponowane na słońce. Należy również pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów UV

Ile zabiegów i w jakim odstępie czasowym należy wykonać epilacje laserową?

Dla najlepszego rezultatu, należy wykonać minimum  6 zabiegów epilacji laserowej w następujących odstępach: ramiona 4-6 tyg, bikini – 4-6 tyg, plecy – 8-10 tyg, nogi – 6-10 tyg.

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Statystycznie jest to od 6-8zabiegów u kobiet, u mężczyzn od 6-10zabiegów.

Czy Laser Vectus usuwa również jasne włoski?

Vectus jako sprzęt medyczny to pionier wśród laserów, cieszy się największą skutecznością na świecie. Dzięki możliwości zastosowania najwyższych parametrów zabiegowych epilacja laserowa laserem Vectus eliminuje nawet jasne i rude włosy.