Depilacja laserowa

EPILACJA LASER DIODOWY VECTUS

Zabieg epilacji laserowej to innowacyjna metoda usuwania owłosienia. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod usuwania owłosienia, epilacja laserowa pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Zabieg epilacji może zostać przeprowadzony w wybranych przez pacjenta partiach ciała. Epilacja laserowa to najbardziej skuteczny i najbezpieczniejszy sposób trwałego usuwania owłosienia.

Moc lasera jest dobierana indywidualnie do potrzeb klientów, dlatego zapewnia maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegu. Przykładamy szczególną uwagę do potrzeb naszych Klientów. Kosmetolog jest dedykowany dla konkretnej osoby, przeprowadza cały proces epilacji, dbając o komfort pacjenta i zapewniając maksymalny poziom intymności.

 

Bezpieczeństwo

Laser Vectus to jedyne na świecie urządzenie, które zostało wyposażone w inteligentny czujnik poziomu melaniny w skórze – Skintel. Przed zabiegiem do skóry pacjenta przykładany jest czytnik, dzięki któremu ustalany jest poziom melaniny w obszarze zabiegowym.

Na tej podstawie dobierane są parametry, które odpowiadają indywidualnym potrzebom skóry. Efektem tej procedury jest większa skuteczność zabiegu, a także wykluczenie ryzyka poparzenia. Dlatego też zabieg epilacji można wykonywać również LATEM.


Skuteczność

Epilacja laserem Vectus zapewnia trwałe efekty, z których będą zadowoleni nawet najbardziej wymagający klienci. Zabieg prowadzi do całkowitego i stałego pozbycia się niechcianego owłosienia z wybranych okolic. Procedurę należy powtarzać od 4 do 6 razy w określonych odstępach czasu: twarz, ramiona i bikini co 4-6 tygodni, a plecy i nogi co 8-10 tygodni.

Należy pamiętać, że ilość zabiegów i odstępy między nimi są sprawą indywidualną.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

•  świeża opalenizna (7-10dni po intensywnym opalaniu można już wykonać zabieg)

•    ciąża, karmienie piersią
•    przerwana ciągłość naskórka
•    epilepsja
•    leki, zioła fotouczulające (tj nagietek, dziurawiec)
•    terapia retinoidami
•    przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
•    łuszczyca, bielactwo
•    cukrzyca nieleczona
•    bliznowce
•    aktywne infekcje skórne
•    rozrusznik serca
•    świeże zabiegi chirurgiczne

•    peelingi chemiczne (2-3 tyg po ostatnim zabiegu można wykonać)

2. Czy depilacja laserowa jest szkodliwa i czy jest bolesna ?
Laser Vectus wykorzystywany do depilacji laserowej posiada certyfikaty bezpieczeństwa, nie wpływa zatem niekorzystnie na organizm. Jeśli chodzi o bolesność, to jest ona zależna od indywidualnego progu bólowego.


3. Ile zabiegów trzeba wykonać aby uzyskać zadowalający efekt ?
Ilość zabiegów laserem Vectus uzależniona jest od koloru i struktury włosa, natomiast zalecane jest wykonanie ok 4-6 zabiegów, maksymalnie 8 zabiegów.

4.Czy epilacje można wykonywać latem ?

Tak epilację laserem Vectus można wykonywać latem, jeżeli będą to miejsca nieeksponowane na słońce od razu po zabiegu. Należy również pamiętać o stosowaniu wysokich filtrów UV.

5. Różnice między epilacją laserem Vectus a laserem diodowy Light Shire Duet?

Laser Cynosure Vectus™ jest udoskonaloną wersją systemu Light Sheer Duet. Nowoczesne diody oraz system emisji fotonów światła użyte w laserze Vectus sprawiają, że stał się on najnowocześniejszym oraz najbezpieczniejszym laserem depilacyjnym, wyprzedzając swoją technologią Light Sheer Duet. Firma Cynosure pracowała dziesięć lat nad stworzeniem najlepszego systemu permanentnego usuwania owłosienia. Vectus™ jako sprzęt medyczny  to pionier wśród laserów, cieszy się największą skutecznością na świecie, dzięki możliwości zastosowania najwyższych parametrów zabiegowych. Innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy systemu luster cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność zabiegu. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów w porównaniu ze starszymi modelami laserów. Vectus™ jako jedyny wyposażony jest w Skintel™ – czytnik aktywnej melaniny w skórze. Określa on poziom melaniny i na podstawie odczytu automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegowe. Dzięki temu pomiarowi ustawienia zabiegowe są dobierane indywidualnie. Swoiste parametry umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia, zabieg jest efektywniejszy i bezpieczny. Zastosowany w głowicy system Advanced Contact Cooling zapewnia wysoki komfort zabiegu, poprzez schładzanie skóry przed, w trakcie i po emisji światła. Użyte w głowicy chłodzenie kontaktowe utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu na poziomie od 0oC do 5oC gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. W przeciwieństwie laser Light Sheer posiada system chłodzenia Chill Tip, który chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie. Pacjenci oceniają zabieg jako komfortowy stosując Vectus™, natomiast twierdzą, że epilacja wykonywana laserem Light Sheer jest bolesna.  Większa głowica lasera Vectus™  sprawia, że czas zabiegu ulega znacznemu skróceniu, dla przykładu epilację całych nóg wykonujemy w zaledwie 45 minut, a w przypadku lasera Light Sheer ten sam obszar zajmuje 3 godziny.

Laser Vectus™ eliminuje nawet jasne i rude włosy. Natomiast Light Sheer usuwa jedynie ciemne i grube włosy.

Reasumując laser Vectus™ jest unowocześnionym laserem Light Sheer Duet co sprawia, że jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym laserem w skali światowej.


6.Różnice między Laserem Vecus a technologią IPL?

Różnice pomiędzy laserem diodowym Vectus™ a światłem IPL są ogromne. Fale świetlne lasera diodowego mają tę samą długość i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji laserowej sięga aż 95%. IPL (Intense Pulsed Light) nie jest laserem, choć często jest nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową, która wysyła fale o różnej długości i przez to rozgrzewają przy okazji okoliczne tkanki. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę włosa, ale również przez otoczenie.

Podsumowując najważniejsza różnica pomiędzy Vectus™ a IPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Niezależne źródła podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi.


7. Wskazówki przed pierwszym zabiegiem epilacji laserem medycznym Vectus.

Przed pierwszym zabiegiem epilacji laserowej należy ogolić partię ciała, która ma zostać poddana zabiegowi  pozostawiając mały fragment skóry z włosami, ok. 2cm x 2cm, aby kosmetolog mógł dobrać odpowiednie parametry wiązki lasera. Prosimy nie balsamować obszaru ciała, na którym ma być wykonywana epilacja oraz zapoznanie się z przeciwwskazaniami do zabiegu.

Zawsze przed rozpoczęciem epilacji zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie karty klienta, a także poinformowani o procedurze wykonywania zabiegu.

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM VECTUS™?

Vectus™ jest laserem diodowym o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaję zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy mieszka włosowego (termicznej destrukcji).

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Określa on poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawiane są automatycznie indywidualne parametry zabiegu. Pozwala to na wykorzystanie optymalnej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia.

W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest  odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogi wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. wąsik precyzyjna mała głowica.

Głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowica zakończona jest grubą warstwą szkła szafirowego, które ma właściwości chłodzące. W połączeniu z technologią chłodzenia kontaktowego zapewnia komfort pacjenta w trakcie zabiegu.

Zabieg jest bardzo szybki. Dla przykładu usunięcie owłosienia z pleców mężczyzny trwa około 3 minut!!!

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Łagodne uczucie podobne do oparzenia słonecznego jest oczekiwane po zabiegu. Zwykle utrzymuje się ono od 2 do 24 godzin, ale może trwać do 72 godzin. Łagodne uczucie opuchlizny i zaczerwienienia również może wystąpić, ustępując zwykle w ciągu 2 do 3 dni.

Do ustąpienia zaczerwienienia zaleca się unikania następujących czynności:

– nakładania kosmetyków na obszar zabiegu,

– pływania, zwłaszcza w basenach sztucznych zawierających substancje chemiczne,

– gorących kąpieli w wannie, wizyty w jacuzzi czy saunie,

– czynności, które nasilą pocenie się lub podnoszą temperaturę ciała,

– wystawianie na słońce lub opalanie skóry po zabiegu. Należy nałożyć na skórę kosmetyk z filtrem SPF 45 lub wyższym, aby zapobiec zmianie kolorytu skóry.

Można kąpać się w wannie oraz pod prysznicem jak dotychczas, jednak skóra po zabiegu może być wrażliwa na temperaturę.

Może pojawić się wrażenie wzrostu włosów, utrzymujące się od siedmiu do trzydziestu dni po zabiegu. 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Trwałe usunięcie owłosienia za pomocą lasera nie jest niestety metodą dostępną dla wszystkich. Głównymi przeciwwskazaniami wcale nie są względy natury materialnej. Okazuje się, że to natura naszego ciała czasowo lub nigdy nie będzie mogła być narażona na działanie lasera, ponieważ może to skutkować groźnymi konsekwencjami dla zdrowia.

Trwałe przeciwwskazania to:

 • włosy rude, siwe, blond

 • przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca

 • cukrzyca

 • epilepsja

 • wszczepiony defibrylator lub stymulator serca

 • nadwrażliwość na światło

 • nietypowe zaburzenia pigmentacji

 • choroby nowotworowe

 • choroby endokrynologiczne

 • choroby serca

 • skórne tendencje do powstawania przebarwień lub bliznowców

„Czasowe” przeciwwskazania to:

 • ciąża (chyba, że po porodzie nadal istnieją inne przeciwwskazania)

 • opalenizna

 • owłosienie usunięte depilatorem, woskiem, plastrami lub pęsetą

 • picie herbatek ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka)

 • przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych lub sterydów

 • zażywanie witaminy A i jej pochodnych

 • wykonane w przeszłości zabiegi chirurgiczne lub dermatologiczne

 • przyjmowanie przez ostatnie sześć miesięcy Roaccutanu oraz stosowanie wszelkich terapii retnoidami

 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni wybranej do zabiegu

 • peeling chemiczny bądź mechaniczny wykonany w ciągu dwóch tygodni od zabiegu

 • stosowanie leków z retinolem i antybiotyków z grupy tetracyklin

Please reload

ul. Jodłowa 10, 98-100 Łask, osiedle Przylesie 

Godziny otwarcia:

     Poniedziałek, Piątek 8.00-18:00

Wtorek, Środa, Czwartek 10.00-20.00
               

NIP: 831 157 4121     REGON:367422515

WYSTAWIAMY FAKTURY VAT