Likwidacja blizn/ rozstępów
NOWOŚĆ!
RF FRAKCYJNY – mikroigłowa redukcja rozstępów

INFINITÉ RF to innowacyjna metoda frakcjonowania skóry specjalnie opracowaną kasetą micro infinité za pomocą izolowanych mikrokryształowych igieł pokrytych złotą membraną. Technologia ta przenika ciągłość naskórka wprowadzając mikrokryształy na odpowiednio dobraną głębokość kontrolowaną elektronicznie przez urządzenie. Dzięki izolowanym po długości mikroigłom energia fali radiowej emitowana jest jedynie z tzw. guzka mikrokrystalicznego. Zapewnia to brak podgrzania tkanek na powierzchni skóry, a jedynie w jej głębokich partiach. Taka emisja fali pozwala zachować większą skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.
Technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystujemy do
ujednolicania skóry twarzy:
-
ujędrnienie,
-
zwężenie porów,
-
zmniejszenie blizn i przebarwień pozapalnych,
-
redukcja zmarszczek,
-
widoczna redukcja przebarwień,
-
zmniejszenie rumienia,
oraz zabiegów estetycznych na ciało:
-
intensywne ujędrnianie mocno wiotkiej skóry,
-
likwidacja lub redukcja rozstępów,
-
zabiegi antycellulitowe,
-
blizny po zabiegach laparoskopowych,
-
blizny po cesarskim cięciu.
W cenie zabiegu:
znieczulenie, koktajl
Częstotliwość co 3-5 zabiegów co 4-5 tygodni
Mezoterapie igłowa-Rozstępy

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują.
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
W medycynie estetycznej wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty do mezoterapii, produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu. Znacznie rzadziej koktajle lecznicze są indywidualnie dobraną przez lekarza mieszanką związków leczniczych, regenerujących i odżywczych.
Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.
Na czym polega zabieg?
Zabieg mezoterapii polega na stosunkowo gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice twarzy lub inne części ciała, które chcemy poddać rewitalizacji. Podczas jednego zabiegu powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu. Nawilżają przy tym i odżywiają skórę działając profilaktycznie i stymulując ją do regeneracji i rewitalizacji.
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
Efekty
Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry. Uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i – dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych – zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się. Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
Wykonanie serii zabiegów mezoterapii igłowej skutkuje nie tylko poprawą strukturalną, ale i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
Zabiegi mezoterapii wskazane są w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy.
Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej.
Przeciwwskazania:
- ciąża, laktacja - terapia nowotworowa - opryszczka aktywna - ropne stany zapalne skóry - choroby krwi (HIV WZW C) - epilepsja - łuszczyca - wirusowe zapalenie wątroby - reumatoidalne zapalenie stawów - stwardnienie rozsiane - choroba Hashimoto(zabieg można wykonac z pominięciem szyi) - toczeń rumieniowy zaostrzony W trakcie zabiegu może wystąpić: - niewielki ból (może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środków miejscowo znieczulających) - wybroczyny - siniaki (utrzymują się przez kilka dni ) - rumień - delikatny obrzęk (najczęściej do kilku godzin po zabiegu) - bardzo rzadko stany zapalne (konieczne przestrzeganie aseptyki) - bardzo rzadko reakcje alergiczne w tym również na samo ukłucie igłą (najczęściej do kilku godzin)
Karboksyterapia
Rozstępy i blizny

Przełomowa w medycynie estetycznej karboksyterapia, czyli leczenie tzw. "cudownym gazem" - dwutlenkiem węgla, daje doskonałe efekty, bez działań niepożądanych. Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.
Karboksyterapia wypełnia CO2 przestrzenie tuż pod powierzchnią skóry, przez co organizm interpretuje to jako deficyt tlenu i odpowiada zwiększeniem przepływu krwi i czynników wzrostu. Taki napływ tlenu i składników odżywczych, poprawia krążenie i stymuluje odbudowę komórkową.
W przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
Karboksyterapia usprawnia proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Poprawa ukrwienia tkanek powoduje lepszą pigmentację, przez co kolor rozstępów coraz bardziej zbliża się do właściwego koloru skóry.
Co najistotniejsze, karboksyterapia jest obecnie jedyną znaną metodą walki zarówno ze świeżymi rozstępami, jak i tymi w fazie zanikowej. Badania kliniczne udowadniają ponad 90% skuteczność w poprawie koloru i struktury rozstępów. Eliminacja rozstępów jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się wówczas, gdy zabiegi przeprowadza się w równych odstępach czasu.
Zwykle 8-10 zabiegów w odstępach 7-14dni.
Przebieg zabiegu
Karboksyterapia polega na pod- lub śródskórnej iniekcji dwutlenku węgla w celach terapeutycznych. Wstrzyknięcie dawki CO2 w tkankę powoduje szybszy przepływ krwi, tlenu, a także składników odżywczych. Na skutek działań obronnych organizmu pojawia się stan zapalny, którego efektem jest wzmożona produkcja włókien kolagenowych (tych samych, których zerwanie jest powodem powstawania rozstępów). Pełen proces regeneracyjny, w miejscu poddanemu terapii dwutlenkiem węgla, trwa kilka miesięcy.
Podczas zabiegu tępe ciśnienie odczuwalne jest przez 2-4 minut. Skóra może być nieco podrażniona co wspomaga proces produkcji kolagenu. U pacjentów mogą wystąpić niewielkie zasinienia.
Przeciwwskazania
-
hemofilię, chorobę Willebrand`a, zaburzenia w gojeniu
-
anemię zaawansowaną
-
ciężkie choroby płuc, serca, nerek, układu odpornościowego
-
epilepsję
-
nowotwory
-
jaskrę
-
infekcje bakteryjne
-
opryszczka w II i III fazie
-
trądzik różowaty aktywny
-
ciąża i laktacja
Po zabiegu
W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.
Dermapen - Mezoterapia mikroigłowa
Rozstępy i blizny

Usuwanie rozstępów
Rozstępy to miejscowe uszkodzenia skóry, jakby „pęknięcia”, które powstają najczęściej (choć nie zawsze) podczas nadmiernego jej rozciągania i rozerwania sieci włókien kolagenowych, które tworzą jej strukturę. Dzieje się tak np. podczas ciąży lub znacznego wzrostu masy ciała w krótkim czasie.
Do tworzenia rozstępów dochodzi w sytuacji upośledzenia czynności fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowe włókna kolagenu odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na rozciąganie.
Na skutek różnych czynników, głównie zmian hormonalnych, dochodzić może do zaburzenia czynności fibroblastów. Zaczynają one wtedy produkować zmienione, niepełnowartościowe włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry, jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do niszczenia ich regularnej sieci, czego efektem mogą być rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.
Do powstawania rozstępów predysponują w szczególności: ciąża (występują aż u 90% kobiet w ciąży), otyłość, silny stres, zaburzenia hormonalne w okresie dojrzewania, niedożywienie oraz długotrwałe leczenie lekami steroidowymi (również miejscowe).
Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych zmian (do ok. 6-8 miesięcy od powstania), kiedy rozstępy mają różowy, siny lub czerwonawy kolor (faza zapalna) i nie doszło jeszcze do wytworzenia blizn. W późniejszym okresie, gdy rozstępy przybierają barwę perłową lub białawą (są wtedy często wyczuwalne przy dotyku) skuteczność terapii jest ograniczona i można ją porównać do rezultatów osiąganych podczas leczenia blizn.
Dla kogo?
Zabiegi mające na celu likwidację rozstępów przeprowadza się najczęściej u kobiet po okresie ciąży i osób, które szybko przytyły w krótkim czasie.
Jakie okolice?
Najczęściej: brzuch, uda, biodra, pośladki, piersi i plecy.
Jakie zabiegi?
Aby zlikwidować rozstępy korzysta się z wielu metod. Wśród nich dużą skutecznością charakteryzuje się mezoterapia igłowa oraz derma rollery medyczne.
Jakie efekty?
Efekty w postaci likwidacji lub zmniejszenia widoczności rozstępów widoczne są przeważnie po serii 4-6 zabiegów.