Likwidacja rozstępów

Karboksyterapia- usuwanie rozstępów i blizn juz od 70zł

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Dlaczego Karboksyterapia działa na ROZSTĘPY i BLIZNY?

Rozstępy i blizny, to poważny problem estetyczny.

Dotychczas funkcjonowało bardzo mało metod nieinwazyjnych, które przynosiły zadowalające efekty w redukcji rozstępów.

Powstają one zazwyczaj w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania ciągłości włókien kolagenowych.

Podczas karboksyterapii podajemy dwutlenek węgla bezpośrednio w rozstępy, pobudzając do pracy ten obszar, który zawiera w sobie  żywe komórki, zdolne do regeneracji. Skuteczność karboksyterapii jest niezwykła właśnie dlatego, że działa głęboko pod powierzchnią skóry, stymulując tkankę do produkcji nowych włókiem kolagenowych i elastycznych, a tym samym do zaniku rozstępów, niejako od środka.

Już po 1 zabiegu obserwujemy znaczne spłycenie rozstępów. Świeżo nabyte rozstępy bledną i stają się mniej widoczne. Karboksyterapia działa także na rozstępy utrwalone, nawet kilkudziesięcioletnie.

Wymagana ilość zabiegów jest indywidualna i zależy od zdolności do regeneracji danej tkanki.

Cennik:

Rozstępy/blizny - od 70zł

Cena w zależności od ilości i wielkości zmian.

DODATKOWE ZALECENIA PO KARBOKSYTERAPII
 • po  zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg

 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną

 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny

 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia

 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

  PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i okres laktacji,

 • ciężkie choroby serca i płuc,

 • niewydolność narządowa,

 • choroba nowotworowa,

 • hemofilia,

 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)

 • zakażenia grzybicze,

 • okres antybiotykoterapii,

 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej,

 • epilepsja,

Mezoterapia mikroigłowa- Dermapen oraz Dermation

Mezoterapia mikroigłowa polega na dostarczeniu aktywnych składników do naszej skóry dokładnie tam gdzie ich potrzeba. Nie istnieje inny, bardziej efektywny sposób (poza chirurgią plastyczną) aby przywrócić skórę do dawnej świetności.
 

Kobiety po przebytych ciążach oraz zmagające się z wahaniami wagi często skarżą się na nieestetyczne rozstępy. Są to wrzecionowate pasma występujące w okolicach brzucha, ud, pośladków, a nawet piersi. Są one spowodowane rozciąganiem się skóry, która potem nie chce się wchłonąć w naturalny sposób. Kliniki medycyny estetycznej oferują na ten problem wiele zabiegów. Jednym z bardziej popularnych jest Dermapen.

Czym charakteryzuje się zabieg Dermapen?

Niweluje rozstępy i inne zmiany skórne, które nie są pożądane (zmarszczki, lub blizny). Urządzenie działa na zasadzie mezoterapii igłowej. Pulsujące mikroigły pozwalają wniknąć czynnym substancjom w głąb skóry/ Stymuluje to jej odbudowę, co pozwala na wygładzenie i rozjaśnienie rozstępów.

Jakie są efekty zabiegu Dermapen?

Eksperci z Anlaya Day SPA opisują Dermapen jako zabieg, który pozwala pozbyć się typowych zmian na skórze -. chodzi tu przede wszystkim o rozstępy oraz blizny. W efekcie widocznie poprawia się także ogólna sprężystość i elastyczność ciała. Dermapen inicjuje w skórze procesy, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Efekty będą najlepsze po powtórzeniu serii zabiegów około 4 razy.

Bolesność zabiegu Dermapen

Ból i dyskomfort jest redukowany do minimum za sprawą specjalnej funkcji automatycznego nakłuwania skóry. W rezultacie zostaje podniesiony stopień przenikania do skóry substancji czynnych. Bolesność może występować jedynie w obszarze, który jest poddany zabiegowi. Z każdym dniem niedogodności związane z zabiegiem będą się stopniowo zmniejszać. Od razu po wykonanym zabiegu może być odczuwalne delikatne swędzenie jak i krótkotrwałe pieczenie. Widoczne zaczerwienienie, czy obrzęk oraz tkliwość skóry przejdzie samoistnie po kilku dniach od zabiegu.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu Dermapen?

Terapię metodą Dermapen warto rozpocząć, kiedy walczymy z wiotkością skóry. Chcemy poprawić jej sprężystość i elastyczność. Osoby, które zauważyły na skórze swojej twarzy bruzdy i zmarszczki także powinny spróbować zabiegów Dermapen. Przebarwienia i blizny po przebytym trądziku czy oparzeniach także łatwo jest zniwelować. Kobiety, które borykają się z rozstępami po ciąży czy wahaniu się ich wagi nie powinny bać się zabiegu Dermapen.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania Dermapen?

Podejście do zabiegu Dermapen jest niewskazane dla kobiet w ciąży, jak i tych, które karmią piersią. Osoby, u których zdiagnozowano w ostatnim czasie chorobę nowotworową nie powinny korzystać z terapii metodą Dermapen. Aktywna opryszczka, jak również wykwity trądzikowe widoczne na skórze pacjenta także zaliczają się do przeciwwskazań.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu Dermapen?

Jest to jedna z najbardziej skutecznych i najnowocześniejszych metod terapii, którą zalicza się do mezoterapii igłowej. Po serii zabiegów, znikną mało estetyczne i bardzo trudne w pozbyciu się rozstępy, czy bruzdy. Zabieg spowoduje trwałe i bezpieczne pozbycie się niechcianych pręgów, które powstały na przykład w okolicy brzucha, pośladków, czy ud.

Zalecenia po zabiegu metodą Dermapen

Po zabiegu Dermapen zaleca się unikanie słońca, a także solarium nawet przez sześć tygodni po zabiegu. Po terapii wskazane jest używanie i nakładanie specjalnych kosmetyków pozabiegowych na miejsce, które było poddane zabiegowi, aby zmniejszyć obrzęk. Po zabiegu Dermapen można natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Przeciwwskazania:

- ciąża, laktacja
- terapia nowotworowa
- opryszczka aktywna
- ropne stany zapalne skóry
- choroby krwi (HIV WZW C)
- epilepsja
- łuszczyca
- wirusowe zapalenie wątroby
- reumatoidalne zapalenie stawów
- stwardnienie rozsiane
- choroba Hashimoto(zabieg można wykonac z pominięciem szyi)
- toczeń rumieniowy zaostrzony
W trakcie zabiegu może wystąpić:
- niewielki ból (może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środków miejscowo znieczulających)
- wybroczyny
- siniaki (utrzymują się przez kilka dni )
- rumień
- delikatny obrzęk (najczęściej do kilku godzin po zabiegu)
- bardzo rzadko stany zapalne (konieczne przestrzeganie aseptyki)
- bardzo rzadko reakcje alergiczne w tym również na samo ukłucie igłą (najczęściej do kilku godzin)


Cennik:

Mezoterapia rozstępy od 150-180zł za zabieg

Schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu

Please reload