top of page

Depilacja laserowa-Zalecenia przed i po zabiegu

ZALECENIA PRZED I PO DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa jest obecnie jedynym sposobem na trwałe zmniejszenie lub wyeliminowanie wzrostu włosków na wybranych obszarach skóry. Usuwanie niepożądanych włosów z twarzy, pach, klatki piersiowej, pleców, okolicy narządów płciowych, ramion, nóg, stóp wybiera coraz większą grupa zwolenników, wśród osób dbających o swój wygląd. Są do zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Sam zabieg laserem Vectus jest krótki i bezbolesny. Wcześniej trzeba się jednak do niego odpowiednio przygotować. Istotne jest również postępowanie po zabiegu, które może pomóc w osiągnięciu maksymalnych efektów depilacji i zapobiegnie nawrotowi pojawienia się owłosienia.

W gabinetach Korona Centrum wykorzystujemy Laser diodowy Vectus, który opiera się na zaawansowanej technologii sprawiającej, że zabieg wykonywany jest przy parametrach indywidualnie dobranych dla każdego pacjenta. Analizie poddawana jest barwa włosa, jego grubość, a także gęstość owłosienia na obszarze, który będzie poddany depilacji oraz fototyp skóry. Za zgromadzenie i przetworzenie danych odpowiada urządzenie-czytnik Skintel, sprawdzający poziom aktywnej melaniny w skórze. Dzięki temu nie występuje ryzyko poparzenia skóry. Do zabiegu trzeba się jednak przygotować.

Przygotowanie do depilacji laserowej

1.Kontakt telefoniczny lub osobisty i wykluczenie przeciwwskazań:

a)Zawsze kilka dni przed zaplanowanym zabiegiem depilacji laserowej- kosmetolodzy gabinetu Korona Centrum kontaktują się z Państwem indywidualnie w celu potwierdzenie stanu zdrowia, przyjmowanych leków/ suplementów diety oraz czy nie zmieniła się sytuacja w związku z chorobami przewlekłymi.

b)w przypadku jeśli sama chcesz skorzystać z zapisania się telefonicznie lub online, również podczas rozmowy zostaniesz zapytana o choroby przewlekłe oraz przyjmowane leki.

Dzięki konsultacji telefonicznej, będziemy w stanie określić czy zabieg może zostać przeprowadzony.

c)bardzo ważną sprawą jest koniecznie zwrócenie uwagi na następujące rzeczy:

-świeża opalenizna, ciąża, przerwana ciągłość naskórka,epilepsja, leki/zioła fotouczulające, terapia retinoidami (witamina A), przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, łuszczyca, bielactwo, przebarwienia, cukrzyca, bliznowce, infekcje skórne, rozrusznik serca, świeże zabiegi chirurgiczne

2.Bezpośrednio przed depilacją laserową pozbądź się włosków maszynką

Dniu poprzedzający zabieg lub w dniu zabiegu pamiętaj o ogoleniu włosków maszynką – przyczyni się to do przyśpieszenia czasu trwania zabiegu. Jeśli idziesz na pierwszy zabieg – pozostaw włoski na niewielkiej powierzchni skóry, by kosmetolog mógł ocenić poziom melaniny i ustawić odpowiednie parametry urządzenia. Udając się do gabinetu zadbaj też o to, by skóra była wolna od balsamów, kremów i antyperspirantów. Laser najlepiej działa na czystej skórze – jeśli przed przyjściem na zabieg skóra została czymś posmarowana, poinformuj o tym w gabinecie. Dzięki temu kosmetolog wykonujący zabieg oczyści skórę, a zabieg przyniesie lepsze efekty.

3.Kilka tygodni (2-3tyg) przed zabiegiem nie wolno usuwać włosów depilatorem, woskiem czy pęsetą.

4.Należy zadbać o to, by skóra nie była wysuszona, ani podrażniona.

5.Zabieg można wykonać najwcześniej 1,5tygodnia po stosowaniu antybiotyków.

6.Tydzień przed laserową depilacją powstrzymaj się przed peelingiem i stosowaniem ziół i leków światło uczulających.

Powstrzymaj się też przed piciem herbatek ziołowych – szczególnie tych zawierających w sobie dziurawiec, rumianek, nagietek, skrzyp polny, itp. Należy również zaprzestać stosowania leków antydepresyjnych, psychotropowych lub sterydów i antybiotyków.

7.Jeśli zabieg depilacji laserowej będzie obejmował obszar twarzy to tydzień przed zabiegiem nie można też wykonywać oczyszczania twarzy.

Po zabiegu depilacji laserowej

1.Bezpośrednio po zabiegu pojawi się zaczerwienienie, będące efektem podrażnienia skóry na obszarze poddanym depilacji. Powinno ustąpić po kilku godzinach, a najpóźniej 2-3 dniach.

2.Nie należy stosować na podrażnionej skórze żadnych kosmetyków na bazie spirytusu. Warto też unikać mydła.

3.Jeśli depilowane były pachy, nie można też stosować dezodorantów do czasu ustąpienia zaczerwienienia.

4.Bezpośrednio po zabiegu nie można również korzystać z basenu, sauny, a nawet brać gorących kąpieli do momentu ustąpienia podrażnienia.

5.Wskazane jest korzystanie z łagodzących podrażnienia kosmetyków: Panthenolu, Bepantenu itp.

6.Po zabiegu nie wolno się opalać. Jeśli poddany depilacji fragment ciała będzie na słońcu, konieczne jest zastosowanie kremów z wysokimi filtrami 50+.

7.Kosmetyki, leki złuszczające, zioła i leki światłouczulające nie powinny być stosowane co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

8.Zabiegi powtarza się co 4-12 tygodni w zależności od depilowanej partii, a pomiędzy nimi nie można wyrywać włosów.

Nogi- co 6-8tygodni Pachy, twarz, ramiona co 4-6tygodni Klatka piersiowa, plecy, brzuch- co 10-14tygodni

Efekty laserowej depilacji Vectus

Pierwsze efekty zabiegu widać już po pierwszym z nich. Dla ich maksymalizacji i osiągnięcia pełnego zadowolenia z przeprowadzonej depilacji, warto jednak zdecydować się na zalecaną przez specjalistów serię. Stosuje się 4 do 6 zabiegów, w sytuacjach, w których występują problemy podłoża hormonalnego stosuje się serie 8 zabiegów odstępach zalecanych odstępach przez kosmetologa.

Efekty są szybkie oraz przede wszystkim trwałe. Po wykonaniu całej, zalecanej serii zabiegów, owłosienie zostaje całkowicie usunięte i przede wszystkim nie pojawia się ponownie. Uczucie dyskomfortu znika bezpowrotnie. Nie trzeba też tracić czasu, nerwów i pieniędzy na nieskuteczne metody depilacji, które dają tylko doraźne efekty.


mgr Karolina Korona-Szatkowska

Korona Centrum


52 views0 comments
bottom of page