top of page

Onkokosmetyka- Pacjent w gabinecie kosmetologicznym

Miesiąc Październik jest miesiącem „różowej wstążki”, czyli miesiącem, w którym chciałybyśmy poruszyć ważny dla nas temat onkokosmetyki w Korona Centrum.

Kobiety w trakcie i po onkoterapii coraz częściej są klientkami gabinetu kosmetologicznego.

Na jakie zabiegi możemy sobie pozwolić, jaką pielęgnację domową zalecić?

Odpowiadamy na te pytania, jak i jak wygląda wizyta w Korona Centrum osoby podczas i po leczeniu.

Świat biegnie tak szybko do przodu, a wraz z nim liczba zachorowań wśród kobiet. Kobiety w wieku 20-44 lata, są w okresie, który jest dużą aktywnością zawodową i społeczną, a więc nikogo nie dziwi chęć szybkiego powrotu do

zdrowia. Aby wspomóc proces leczenia pacjenci szukają różnych metod aby wspomóc się w walce o powrót do zdrowia. Dlatego też korzystają chętnie z pomocy psychologa, uczęszczają na zajęcia jogi, różnych form medytacji oraz poszukują pomocy u specjalistów w gabinecie kosmetycznym.

Aby lepiej zrozumieć specyfikę potrzeb naszego klienta onkologicznego, postępujemy jak z każdym klientem centrum poprzez przeprowadzania szczegółowego wywiadu, uwzględniając metodę leczenia nowotworu oraz skutki oboczne

zastosowanych terapii leczenia.

Zabiegi kosmetyczne- kiedy przyjść do gabinetu i jaki zabieg wybrać?

Podczas kosmetycznych zabiegów w naszym gabinecie NIE wykorzystujemy żadnej aparatury.

Skóra w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego jest bardzo delikatna, cienka, skłonna do uszkodzeń. Postawą działań dla takiej skóry jest poprawa stanu skóry, zmniejszenie niepożądanego objawów skórnych.

Głównymi faktami, które pojawiają się podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych u osób onkologicznych to poprawa jakości życia, która poprawia wygląd pacjenta i jego samopoczucie, co może korzystnie wpłynąć na efekty

leczenia.

Pierwszym rodzajem zabieg, które może wykonać klient są zabiegi na skórę twarzy. Każdy zabieg składa się z krótkiego, delikatnego demakijażu, peelingu opartego na enzymach roślinnych, aplikacja skoncentrowanego serum dostosowanego do potrzeb skóry klienta, nałożenie kremowej lub algowej maski bogatej w kwas hialuronowy a na zakończenie zabiegu krem.

Naszą rolą jest wyjaśnienie klientowi zasada prawidłowej pielęgnacji domowej, która jest bardzo ważnym aspektem,gdyż poprawi kondycję skóry.

Ważnym planem pielęgnacji domowej jest używanie kosmetyków bezzapachowych, hipoalergicznych, które posiadają neutralne pH, wszystkie rodzaje kremów odbudowujące barierę hydrolipoidową. Wskazanymi składnikami kosmetycznymi na które pacjent powinien zaopatrzyć się to: pantenol, alantoina, oleje roślinne-rokitnikowy, z nasion róży Mosqueta, woski, kwas hialuronowy, probiotyki, algi, witaminy C,E,F, colostrum, beta-glukan, filtry mineralne.

Wart również znać niedozwolone składnikami kosmetyczne, którymi są m.in.: witamina A i jej pochodne, kwas

salicylowy, kwasy AHA, olejki eteryczne- rozmatynowy, cytrynowe, wszystkie detergenty-SLS,SLES, mydła o zasadowym pH, silne środki zapachowe.

W Gabinecie Korona Centrum zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowaną kadrę kosmetologów opierając proces zabiegów na 100% organicznych produktach marki Organic Series.

Drugim rodzajem zabiegów są zabiegi na pielęgnacje skóry dłoni i stóp. Klient często boryka się z dużą suchością skóry stóp, pękającymi piętami, zwiniętymi rurkowato paznokciami. Tutaj zabiegi na dłonie i stopy można rozpocząć po skończonym leczeniu chemioterapią lub radioterapią. Naszymi propozycjami dla klienta są wówczas zabiegi

parafinowe na dłonie, w który skład zabiegu wchodzą peelingi z enzymami roślinnymi, następnie grubo nakładamu serum i krem. Produkty bogate są w dpantenol, kwas hialurynowy, który nie tylko koi podrażnienia, jednocześnie usprawnia prace metabolizmu komórek. Zabieg z parafinowy połączony jest z zabiegiem wyłącznie manicure

biologicznego lub japońskiego, które są bezpieczne dla klienta.

Podaruj relaks, bliskiej swojej osobie w miejscu, którzym wiedzą jak im pomóc.


47 views0 comments
bottom of page