Redukcja cellulitu

NOWOŚĆ!
Cryo T Shock

cryotshock.jpg

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to nowoczesna metoda na niechirurgiczne odchudzenie sylwetki, zmniejszenie cellulitu, a także zwiększenie metabolizmu.

Jak działa Cryo T Shock?

Szok termiczny wywołany naprzemienną ekspozycją na zimno i ciepło  stymuluje mechanizmy termoregulacyjne organizmu i drenaż, przyspieszając  proces przemiany materii oraz, dzięki silnemu dotlenieniu miejscowemu, zmniejsza odczuwanie bólu, jednocześnie zwiększając wydzielanie  endorfin. Fagocytoza jest naturalną reakcją organizmu polegającą na  zmniejszaniu stanów zapalnych, rozluźnia mięśnie dzięki naprzemiennym  fazom wazokonstrykcji i wazodylatacji.

Redukuje cellulit - Cry T-Shock redukuje złogi  tłuszczowe, stosując ekstremalne zimno do zwężenia naczyń krwionośnych.  Jest to nieinwazyjne leczenie tkanki tłuszczowej w celu indukcji  rozkładu lipolizy komórek tłuszczowych - w celu zmniejszenia tkanki  tłuszczowej bez uszkodzenia innych tkanek. Poddane zamrożeniu komórki  tłuszczowe silnie reagują na niską temperaturę, rozpadają się na  mniejsze elementy i trwale znikają z organizmu. W efekcie zabiegu  zmniejszona zostaje objętość poddanych zamrożeniu tkanek tłuszczowych  zlokalizowanych w poszczególnych partiach ciała. Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej jest w pełni bezpieczny i stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji.

Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów: • face lift wokół twarzy i szyi uruchamia produkcję głębokich warstw kolagenu • redukcja podwójnego podbródka • zmniejszenie opuchlizny wokół oczu • redukcja porów • wzrost metabolizmu i wzrost poziomu endorfin • wygładzenie i napięcie wiotkiej skóry • redukcja złogów tłuszczowych oraz cellulitu • redukcja stanów zapalnych • redukcja obrzęków • redukcja bólu

Przeciwwskazania do terapii Cryo T shock : – nowotwory – ciąża, okres laktacji - epilepsja - brak reakcji na odczucia ciepło, zimno – metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu – niepełny zrost kości po złamaniach – dzieci w okresie wzrostu – niewydolność wątroby i nerek – zaawansowana cukrzyca

Zalecenia dodatkowe Cryo T tshock w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z endermologią, karboksyterapią, pijąc od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu oraz należy zastosować dietę lekkostrawną prze cały okres trwania serii zabiegowej

Przeciwwskazania

 • Choroby nerek

 • Ciąża

 • Silna cukrzyca

 • Aktywny lub przebyty (do 5 lat po wyleczeniu) nowotwór

 • Zapalenie lub uszkodzenie naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi

 • Alergia na zimno

Mezoterapia igłowa
Redukcja Cellulity- Anticellulit

mezoterapia.webp

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu aktywnych składników do naszej skóry dokładnie tam gdzie ich potrzeba. Nie istnieje inny, bardziej efektywny sposób (poza chirurgią plastyczną) aby przywrócić skórę do dawnej świetności. Mezoterapia koryguje we wszystkich stadiach dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronic od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać z metabolizowane  jako energia).

 

Przeciwwskazania:

- ciąża, laktacja - terapia nowotworowa - opryszczka aktywna - ropne stany zapalne skóry - choroby krwi (HIV WZW C) - epilepsja - łuszczyca - wirusowe zapalenie wątroby - reumatoidalne zapalenie stawów - stwardnienie rozsiane - choroba Hashimoto(zabieg można wykonac z pominięciem szyi) - toczeń rumieniowy zaostrzony W trakcie zabiegu może wystąpić: - niewielki ból (może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środków miejscowo znieczulających) - wybroczyny - siniaki (utrzymują się przez kilka dni ) - rumień - delikatny obrzęk (najczęściej do kilku godzin po zabiegu) - bardzo rzadko stany zapalne (konieczne przestrzeganie aseptyki) - bardzo rzadko reakcje alergiczne w tym również na samo ukłucie igłą (najczęściej do kilku godzin)

 

Schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

Zalecenia dodatkowe przy zabiegach mezoterapii igłowej w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z endermologią, karboksyterapią, pijąc od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu oraz należy zastosować dietę lekkostrawną prze cały okres trwania serii zabiegowej

Karboksyterapia
rozbijanie miejscowego nagromadzonego tłuszczu

cellulit.jpg

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Z roku na rok nasza skóra traci swą młodzieńczą elastyczność i jędrność. Drobne rysy twarzy pogłębiają się tworząc zmarszczki. Włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za napięcie skóry ulegają osłabieniu. W organizmie spada poziom substancji i witamin stymulujących produkcję kolagenu niszczonego przez wolne rodniki i toksyny. Jednym ze sposobów uwolnienia się od tego problemu jest poddanie się zabiegowi karboksyterapii. Terapia przynosi bardzo dobre efekty, po zabiegu może wystąpić bardzo delikatne zaczerwienienie skóry. Na efekty należy poczekać około 3-4 tygodni po skończonej serii zabiegowej.

 

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

DODATKOWE ZALECENIA PO KARBOKSYTERAPII

 • po  zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg

 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną

 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny

 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia

 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i okres laktacji,

 • ciężkie choroby serca i płuc,

 • niewydolność narządowa,

 • choroba nowotworowa,

 • hemofilia,

 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)

 • zakażenia grzybicze,

 • okres antybiotykoterapii,

 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej,

 • epilepsja

Zalecana seria od 6-12 zabiegów, co 7-10 dni.

Kriolipolizę w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z Cryo T Shockiem, Endermologią, Elektrostymulacją, dodatkowo należy pamiętać o wodzie- 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu.