Redukcja cellulitu

NOWOŚĆ!
Cryo T Shock

cryotshock.jpg

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to nowoczesna metoda na niechirurgiczne odchudzenie sylwetki, zmniejszenie cellulitu, a także zwiększenie metabolizmu.

Jak działa Cryo T Shock?

Szok termiczny wywołany naprzemienną ekspozycją na zimno i ciepło  stymuluje mechanizmy termoregulacyjne organizmu i drenaż, przyspieszając  proces przemiany materii oraz, dzięki silnemu dotlenieniu miejscowemu, zmniejsza odczuwanie bólu, jednocześnie zwiększając wydzielanie  endorfin. Fagocytoza jest naturalną reakcją organizmu polegającą na  zmniejszaniu stanów zapalnych, rozluźnia mięśnie dzięki naprzemiennym  fazom wazokonstrykcji i wazodylatacji.

Redukuje cellulit - Cry T-Shock redukuje złogi  tłuszczowe, stosując ekstremalne zimno do zwężenia naczyń krwionośnych.  Jest to nieinwazyjne leczenie tkanki tłuszczowej w celu indukcji  rozkładu lipolizy komórek tłuszczowych - w celu zmniejszenia tkanki  tłuszczowej bez uszkodzenia innych tkanek. Poddane zamrożeniu komórki  tłuszczowe silnie reagują na niską temperaturę, rozpadają się na  mniejsze elementy i trwale znikają z organizmu. W efekcie zabiegu  zmniejszona zostaje objętość poddanych zamrożeniu tkanek tłuszczowych  zlokalizowanych w poszczególnych partiach ciała. Zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej jest w pełni bezpieczny i stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznej liposukcji.

Pozwala to na osiągnięcie następujących rezultatów: • face lift wokół twarzy i szyi uruchamia produkcję głębokich warstw kolagenu • redukcja podwójnego podbródka • zmniejszenie opuchlizny wokół oczu • redukcja porów • wzrost metabolizmu i wzrost poziomu endorfin • wygładzenie i napięcie wiotkiej skóry • redukcja złogów tłuszczowych oraz cellulitu • redukcja stanów zapalnych • redukcja obrzęków • redukcja bólu

Przeciwwskazania do terapii Cryo T shock : – nowotwory – ciąża, okres laktacji - epilepsja - brak reakcji na odczucia ciepło, zimno – metalowe implanty w miejscu wykonywania zabiegu – niepełny zrost kości po złamaniach – dzieci w okresie wzrostu – niewydolność wątroby i nerek – zaawansowana cukrzyca

Zalecenia dodatkowe Cryo T tshock w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z endermologią, karboksyterapią, pijąc od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu oraz należy zastosować dietę lekkostrawną prze cały okres trwania serii zabiegowej

Przeciwwskazania

 • Choroby nerek

 • Ciąża

 • Silna cukrzyca

 • Aktywny lub przebyty (do 5 lat po wyleczeniu) nowotwór

 • Zapalenie lub uszkodzenie naskórka w miejscu poddawanym zabiegowi

 • Alergia na zimno

Mezoterapia igłowa
Redukcja Cellulity- Anticellulit

mezoterapia.webp

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu aktywnych składników do naszej skóry dokładnie tam gdzie ich potrzeba. Nie istnieje inny, bardziej efektywny sposób (poza chirurgią plastyczną) aby przywrócić skórę do dawnej świetności. Mezoterapia koryguje we wszystkich stadiach dając zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa to także rozwiązanie na pozbycie się nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana czy podbródek, ramiona czy plecy. Podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronic od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać z metabolizowane  jako energia).

 

Przeciwwskazania:

- ciąża, laktacja - terapia nowotworowa - opryszczka aktywna - ropne stany zapalne skóry - choroby krwi (HIV WZW C) - epilepsja - łuszczyca - wirusowe zapalenie wątroby - reumatoidalne zapalenie stawów - stwardnienie rozsiane - choroba Hashimoto(zabieg można wykonac z pominięciem szyi) - toczeń rumieniowy zaostrzony W trakcie zabiegu może wystąpić: - niewielki ból (może zostać ograniczony poprzez wcześniejsze zastosowanie środków miejscowo znieczulających) - wybroczyny - siniaki (utrzymują się przez kilka dni ) - rumień - delikatny obrzęk (najczęściej do kilku godzin po zabiegu) - bardzo rzadko stany zapalne (konieczne przestrzeganie aseptyki) - bardzo rzadko reakcje alergiczne w tym również na samo ukłucie igłą (najczęściej do kilku godzin)

 

Schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

Zalecenia dodatkowe przy zabiegach mezoterapii igłowej w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z endermologią, karboksyterapią, pijąc od 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu oraz należy zastosować dietę lekkostrawną prze cały okres trwania serii zabiegowej

Karboksyterapia
rozbijanie miejscowego nagromadzonego tłuszczu

cellulit.jpg

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Z roku na rok nasza skóra traci swą młodzieńczą elastyczność i jędrność. Drobne rysy twarzy pogłębiają się tworząc zmarszczki. Włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za napięcie skóry ulegają osłabieniu. W organizmie spada poziom substancji i witamin stymulujących produkcję kolagenu niszczonego przez wolne rodniki i toksyny. Jednym ze sposobów uwolnienia się od tego problemu jest poddanie się zabiegowi karboksyterapii. Terapia przynosi bardzo dobre efekty, po zabiegu może wystąpić bardzo delikatne zaczerwienienie skóry. Na efekty należy poczekać około 3-4 tygodni po skończonej serii zabiegowej.

 

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

DODATKOWE ZALECENIA PO KARBOKSYTERAPII

 • po  zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg

 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną

 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny

 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia

 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i okres laktacji,

 • ciężkie choroby serca i płuc,

 • niewydolność narządowa,

 • choroba nowotworowa,

 • hemofilia,

 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)

 • zakażenia grzybicze,

 • okres antybiotykoterapii,

 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej,

 • epilepsja

Zalecana seria od 6-12 zabiegów, co 7-10 dni.

Kriolipolizę w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z Cryo T Shockiem, Endermologią, Elektrostymulacją, dodatkowo należy pamiętać o wodzie- 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu.

Endermologia Modente

DSC_2531.jpg

Zapewne wielu osobom nic nie mówi nazwa endermologia. W związku z tym śpieszymy z wyjaśnieniem. Najprościej mówiąc to masaż podciśnieniowy, który jest jedną z najbardziej skutecznych metod do redukcji cellulitu i walki ze zbędną tkanką tłuszczową. Co więcej, to całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny zabieg pozwalający ujędrnić ciało. Efekty są zachwycające, ponieważ w szybki sposób modelowana jest cała sylwetka. Podczas kilku zabiegów udaje się pozbyć cellulitu, a skóra jest widocznie odmłodzona.

Główne wskazania do zabiegu to ­­miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej, ­cellulit oraz wiotka skóra. Jest to również dobry zabieg przygotowujący skórę do innych zabiegów – z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetyki.

Ogromną zaletą endermologii jest to, że ten zabieg kosmetyczny można wykonać na wielu częściach ciała: brzuchu, ramionach, udach, pośladkach, twarzy, szyi, na nawet dekolcie.

Modente® – BodyLIFT - urządzanie, które wykorzystujemy W naszym Centrum podczas zabiegów endermologii wykorzystujemy urządzenie Modente® – BodyLIFT. Wykorzystuje ono cztery technologie tj. falę radiowe, promieniowanie IR, masaż ssąco-próżniowy oraz mechaniczny masaż rolkami.

Dzięki połączeniu aż czterech technologii podczas zabiegu dochodzi do stymulacji układu limfatycznego oraz perfuzji krwi. Do tego zwiększa się aktywność fibroblastów (komórek skóry) do syntezy włókien podporowych skóry. Rozszerzają się naczynia krwionośne, dzięki czemu usprawnia się przepływ krwi i odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii. A najważniejsze, że urządzenie Modente® – BodyLIFT podczas swojej pracy usuwa zrosty w tkance tłuszczowej, przez co redukowany jest tak niechciany przez kobiety cellulit. Ponadto masaż usprawnia penetracje prądu RF i światła w głębsze warstwy skóry.

Zapewne wiele kobiet zastanawia się, dlaczego akurat to wspomniane urządzenie jest takie dobre? Odpowiedź jest bardzo prosta. Dzięki zastosowaniu światła podczerwonego oraz fal radiowych podczas przeprowadzania zabiegu dochodzi do zwiększenia przepływu krwi i oddanie tlenu w tkanki. Pobudza się aktywność komórek skóry, co jednocześnie przyspiesza proces spalania kwasów tłuszczowych. To wszystko wpływa na ujędrnienie i odmłodzenie skóry.

Jak wygląda zabieg przy użyciu Modente® – BodyLIFT

Decydując się na zabieg endermologii należy pamiętać, że minimum 24 godziny przed planowanym zabiegiem nie wolno się opalać oraz korzystać z solarium. Do tego co najmniej tydzień przed nie należy wykonywać żadnych zabiegów złuszczeń chemicznych, tj. kwasy, AHA, BHA, PHA. Oczywiście dotyczy to miejsc, gdzie bezpośrednio będzie przeprowadzany masaż podciśnieniowy.

Sam zabieg rozpoczyna się od przygotowania obszaru zabiegowego. Następnie kosmetolog nakłada na daną część ciała środek poślizgowy, który usprawnia poruszanie się głowicy po skórze oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień. W zależności od partii ciała dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy, która wykonuje masaż.

Jak przebiega sam masaż podciśnieniowy? Otóż głowica poprzez wytworzone podciśnienie zasysa fałd skóry, który jest następnie rozmasowywany obracającymi się rolkami. Pacjentka podczas zabiegu może odczuwać mniej więcej taką samą intensywność masażu, jak podczas tego manualnego. Zabieg wykonywany jest na oliwce z guarany, która zawiera naturalną kofeinę poprawiającą drenaż i ujędrnianie skóry.

 

Ważne, aby po przeprowadzonym zabiegu, podobnie jak i przed jego wykonaniem przez dobę nie korzystać z kąpieli słonecznych, czy solarium. To samo dotyczy zabiegów złuszczeń chemicznych. Ponadto dobrze, żeby przez cały okres terapii odpowiednio nawadniać organizm i pić bardzo dużo wody mineralnej - od 1,5 do 2 litrów na dzień. To pozwala uzyskać jeszcze lepsze efekty zabiegu. Dobrze również zachować niskotłuszczową i niskocukrową dietę oraz zwiększyć aktywność fizyczną.

Ile trwa i co ile możemy poddać się zabiegowi?

Czas trwania zabiegu w zależności od danej partii ciała trwa od 20 do 60 minut. Aby zabiegi usuwające i redukujące cellulit były skuteczne należy je wykonać od sześciu do dziesięciu w serii. Zabiegi można przeprowadzać nie częściej, niż dwa razy w ciągu tygodnia.

Rezultaty po endermologii Modente® dostrzec będzie można już po kilku tygodniach, kiedy to ustabilizuje się efekt oddziaływania rolek na skórę, a nowo powstałe włókna kolagenowe poprawią jędrność skóry.

Jakie są korzyści płynące z zabiegu endermologii?

Z zabiegu endermologii płynie wiele korzyści, o których nawet sobie nie zdajemy sprawy. Po pierwsze dzięki temu zwalczany jest cellulit, a po drugie redukowana jest tkanka tłuszczowa. To jedne z głównych pozytywnych aspektów zabiegu. Ponadto dzięki masażowi podciśnieniowemu następuje silne ujędrnienie i modelowanie sylwetki oraz jej intensywne wyszczuplanie.

Następuje również zwiększenie napięcia powłok brzusznych i innych partii ciała. Zostają podniesione pośladki i wygładzona skóra. Staje się ona bardziej gładka i elastyczna. Przy tym wszystkim dochodzi do pobudzenia układu krwionośnego i limfatycznego oraz zmniejszania obrzęków nóg.

Redukcje cellulit, odmładza, odchudza - tak działa endermologia

Zabieg endermologii intensywnie oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną właściwą. Dzięki użyciu Modente® – BodyLIFT skóra jest rozciągana i powstają nowe włókna kolagenowe. Wpływają one na odmłodzenie skóry, likwidują drobne zmarszczki, a nawet poprawiają kontury twarzy, oczu i ust.

Ponadto podczas zabiegu ciało jest masowane, co z kolei wpływa na metabolizm. Następuje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Sprawia to, że sylwetka się wysmukla.
W tej sytuacji śmiało można powiedzieć, że endermologia ma także właściwości odchudzające. Ten zabieg polecany jest również osobom, które przeszły liposukcję. Odpowiednia ilość masaży podciśnieniowych wpływa na poprawę krążenia oraz wygląd ciała po odsysaniu tłuszczu.

Kolejną zaletą endermologii jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Jak to możliwe? Otóż intensywny masaż przez określony czas stymuluje unaczynienie i poprawia krążenie krwi i limfy, przez co drenuje nadmiar płynów. To natomiast wzmaga wymianę międzykomórkową przez co, z organizmu usuwane są właśnie toksyny.

Przeciwwskazania do endermologii

Należy pamiętać, że endermologia to zabieg i niestety są pewne przeciwwskazania, kiedy zabieg nie może zostać przeprowadzony. Trzeba o tym pamiętać, aby nie doszło do niepotrzebnych komplikacji i dodatkowych problemów zdrowotnych.

Takiemu zabiegowi nie mogą poddać się osoby: zmagające się z chorobą nowotworową, cierpiące na  nadciśnienie tętnicze od II stopnia, zakrzepowe zapalenie żył, żylaki, zakrzepicę, zaburzenia krzepnięcia krwi, miażdżycę oraz niewydolność krążenia.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża, karmienie piersią, gorączka, niewydolność mięśnia sercowego (rozrusznik serca, metalowe implanty w tkankach), choroby skóry (tłuszczaki, naczyniaki) i zmiany zapalne skóry (zwłaszcza w przebiegu chorób zakaźnych oraz uszkodzenia skóry).

Endermologia w Korona Centrum

Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca, gdzie profesjonalnie i z najwyższą starannością zostaną przeprowadzone zabiegi endermologii zgłoś się do Naszego Centrum. Zadbamy o to, aby skutecznie usunąć cellulit oraz zredukować tkankę tłuszczowa. Śmiało można powiedzieć, że endermologia to prawdziwe zbawienie w walce o idealnie gładką skórę, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy inne sposoby, takie jak dieta, czy ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów. Ceny zabiegów endermologii mamy naprawdę bardzo atrakcyjne.

Można zdecydować się na masaż podciśnieniowy konkretnej części ciała, np. twarzy czy ud, a także skorzystać z szerszej oferty np. uda, pośladki, brzuch i boczki.

Warto zastanowić się nad wykupieniem od razu pakietu.

Przy sześciu zabiegach otrzymuje się 15% rabatu, a przy dziesięciu, aż 30% zniżki.

Gwarantujemy najwyższą jakoś świadczonych usług.

 

Współpracują z nami wykwalifikowani kosmetolodzy, którzy przeprowadzają zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej, pielęgnacyjnej, upiększającej oraz pielęgnacji dłoni i stóp.

Po wykonaniu zabiegu endermologii wszystkie kobiety będą zachwycone wyglądem swojego ciała.