Trycholog

Jestem absolwentką studiów podyplomowych
Trychologia ze specjalizacją kosmetologiczno-leczniczną.
W swoją praktykę rozpoczęłam w 2018 roku i przeprowadziłam kilkadziesiąt konsultacji połączonych z badaniem skóry głowy. Moje doświadczenie zawodowe opiera się na praktyce, ale również na nieustannie kontynuowanej edukacji.
Odbywam liczne szkolenia z zakresu trychologii, psychodietetyki, kosmetologii estetycznej, podejścia naturalnego do zdrowia.
Jestem osobom, która lubi wyzwania więc każdy przypadek nawet ten najtrudniejszy mobilizuje mnie do walki o wygraną dla mojego klienta.
Zapraszam na konsultacje
Konsultacja trychologiczna- PIERWSZA WIZYTA
Podczas pierwszej konsultacji w gabinecie Korona Centrum odbywa się szczegółowy wywiad trychologiczny oraz badanie trichoskopowe.
Badanie za pomocą mikrokamery trychologicznej pozwala na zdiagnozowanie dolegliwości skóry głowy i określenie rodzaju skóry. Określa się również stopień przerzedzenia włosów, stan mieszków włosowych, zespoły mieszkowe, obecność cech miniaturyzacji mieszków włosowych oraz stan łojotoku. Bardzo często, aby uzyskać pełny obraz, potrzeba jest wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, co ustalamy podczas wizyty. Po konsultacji otrzymujesz spersonalizowane zalecenia domowe.
Jak się przygotować do pierwszej wizyty?
1. Umyj głowę dzień przed wizytą, nie wcześniej ani nie później.
Najbardziej optymalny czas to 24h. Jest to bardzo ważne zalecenie przed każdym badaniem skóry głowy. Zastosowanie się do tego zalecenia, umożliwia ocenę stopnia pracy gruczołów łojowych i ocenę stopnia keratynizacji naskórka i diagnozy rodzaju skóry. Ważne, aby nie stosować żadnych środków do stylizacji typu pianki, lakiery, pasty czy żele na skórę głowy. Włosy nie powinny być też bezpośrednio po farbowaniu, szczególnie w przypadku ciemnych kolorów. Zaleca się odczekanie kilku tygodni. Możesz nałożyć odżywkę na łodygę włosa. Jeśli nie zastosujesz się do tych zaleceń, wyniki trichoskopii mogą nie być miarodajne.
2. Weź ze sobą najnowsze wyniki badań krwi.
Ważne jest jednak, żeby nie były starsze niż sprzed pół roku. Chcąc przygotować się wcześniej, warto zbadać poziom TSH, FT3, FT4, ATPO i ATG, ferrytyny, witaminy D3, B12, kwasu foliowego, fosfatazy zasadowej, OB lub CRP, lipidogramu oraz morfologii (kobiety)
oraz TSH, FT3, FT4, ATPO, OB lub CRP, witaminy D3, B12, fosfatazy zasadowej, lipidogramu oraz morfologii (mężczyźni).
Możesz zostać poproszony/-a również o wykonanie badań hormonów płciowych, jednak wszystko okaże się podczas wywiadu. Jeśli posiadasz wyniki jakichkolwiek innych badań wykonywanych w ciągu ostatnich 6 miesięcy, weź je ze sobą na wizytę.
3. Przygotuj się do wywiadu trychologicznego.
Odpowiedz sobie na podstawowe pytania:
- z jakim problemem przychodzisz i od kiedy on trwa.
- Twoja dieta i sposób odżywiania się (Czy twoje posiłki są regularne? Czy w twojej diecie znajdują się świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, jaja? Ile dziennie wypijasz płynów? Jakie to są płyny? Jak często jesz produkty wysoko przetworzone lub dania typu fast food? Jakie są główne źródła białka, tłuszczu, węglowodanów, które zjadasz? )
-Twoja pielęgnacja domowa (Zanotuj nazwy produktów których używasz, możesz również dostarczyć informację o składzie produktów, zwłaszcza szamponu, którym myjesz włosy. Powiedz o wszystkich kuracjach, które stosowałeś do tej pory.)
-Przygotuj listę przyjmowanych leków i suplementów diety uwzględniając dawki i formy witamin i minerałów (Powiedz o wszystkich chorobach przewlekłych i problemach zdrowotnych. Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie zastosowano u ciebie znieczulenia ogólnego lub miejscowego oraz antybiotykoterapii. Jeśli jesteś kobietą, z pewnością zapytam o regularność cykli miesiączkowych i stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Zrób spis przyjmowanych leków i suplementów diety oraz stosowanych ziół, razem z przyjmowanymi dawkami oraz formami witamin i minerałów.)
Galeria




