top of page

Wyszczuplanie

Karboksyterapia
rozbijanie miejscowego nagromadzonego tłuszczu

DSC_2500.jpg

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia Concerto, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2). Z roku na rok nasza skóra traci swą młodzieńczą elastyczność i jędrność. Drobne rysy twarzy pogłębiają się tworząc zmarszczki. Włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za napięcie skóry ulegają osłabieniu. W organizmie spada poziom substancji i witamin stymulujących produkcję kolagenu niszczonego przez wolne rodniki i toksyny. Jednym ze sposobów uwolnienia się od tego problemu jest poddanie się zabiegowi karboksyterapii. Terapia przynosi bardzo dobre efekty, po zabiegu może wystąpić bardzo delikatne zaczerwienienie skóry. Na efekty należy poczekać około 3-4 tygodni po skończonej serii zabiegowej.

 

LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia odtłuszczeń i celulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.

DODATKOWE ZALECENIA PO KARBOKSYTERAPII

 • po  zabiegu, w miejsce leczone nie należy aplikować żadnych kremów, za wyjątkiem poleconych przez osobę wykonującą zabieg

 • w dniu zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną

 • do 2 dni po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny

 • jeśli po zabiegu pojawi się siniak czy wybroczyna można stosować miejscowo preparaty farmaceutyczne (z arniką, wit. C itp.) przyspieszające jego wchłanianie lub poczekać do naturalnego wygojenia

 • jeśli przy korzystaniu z karboksyterapii pragniesz zmniejszyć obwody ciała, pamiętaj aby bezwzględnie stosować zalecenia żywieniowe, ze względu na fakt, iż karboksyterapia jest w stanie niszczyć komórki tłuszczowe ale to twój organizm musi ten tłuszcz zmetabolizować.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • ciąża i okres laktacji,

 • ciężkie choroby serca i płuc,

 • niewydolność narządowa,

 • choroba nowotworowa,

 • hemofilia,

 • stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej,

 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe (także przeziębienie)

 • zakażenia grzybicze,

 • okres antybiotykoterapii,

 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej,

 • epilepsja

Zalecana seria od 6-12 zabiegów, co 7-10 dni.

Kriolipolizę w przypadku zabiegów na ciało można połączyć z Cryo T Shockiem, Endermologią, Elektrostymulacją, dodatkowo należy pamiętać o wodzie- 2 do 3 litrów płynów dziennie, by skutecznie  usunąć produkty przemiany materii z organizmu.


Kriolipoliza Medyczna CoolTech

kriolipoliza-1.jpg

Kriolipoliza to zabieg modelowania sylwetki polegający na selektywnym uszkodzeniu  tkanki tłuszczowej poprzez schłodzenie jej do niskiej temperatury.

Jest to skuteczny zabieg odchudzający który stanowi doskonała  alternatywę dla liposukcji, jest bezpieczny, nie wymaga znieczulenia a  efekt odchudzenia jest trwały , ponieważ komórki tłuszczowe poddane  zabiegowi zostają uszkodzone a następnie usunięte z organizmu w drodze  apoptozy. Precyzyjnie zaprogramowany proces chłodzenia zapewnia  skuteczność bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek i naskórka.  Kriolipoliza pozwoli schudnąć dokładnie tam gdzie chcemy.

CoolTech to urządzenie do zabiegów kriolipolizy, które posiada wszystkie wymagane certyfikaty dla urządzenia medycznego.

Wskazania do zabiegu.

 1. Niszczenie komórek tłuszczowych, trudnych w eliminacji, miejscowo zlokalizowanych: uda, pośladki, biodra, talia, plecy, brzuch.

 2. Wyszczuplenie, modelowanie

 3. Redukcja cellulitu

Jak przebiega zabieg ?

Przed zabiegiem dokonuje się pomiaru grubości tkanki tłuszczowej. Na  tej podstawie zostają zaprogramowane parametry zabiegu. Przed  przyłożeniem aplikatora na skórę nakłada się ochronną membranę.  Następnie umieszcza się aplikator, który zasysa i chłodzi fałd skóry.  Umożliwia to precyzyjne i skuteczne doprowadzenie komórek tłuszczowych  do temperatuty nawet minus 8 stopni.

Szeroki zakres sterowania zabiegiem obejmujący: obszar, czas,  temperaturę oraz moc podciśnienia zapewnia możliwość dostosowania  zabiegu indywidualnie do potrzeb każdego Klienta.

Jak długo trwa zabieg?

Na danym obszarze zabieg trwa 70 minut.

Na ilu obszarach można wykonać zabieg?

W trakcie jednej sesji wykonuje się zabieg maksymalnie na czterech  różnych obszarach np. brzuchu i udach przy czym równocześnie na dwóch  obszarach (dwa aplikatory pracują jednocześnie)

Czego możesz się spodziewać bezpośrednio po zabiegu?

Po CoolTech kriolipoliza skóra w obszarze zabiegu będzie  zaczerwieniona i może występować ograniczenie czucia. Może też pojawić  się lekkie uczucie bólu, podobne do tego jakie odczuwamy po przyjściu z  mrozu do ciepłego pomieszczenia, które ustępuje w ciągu kilku minut. W  następnych dniach zaczerwienienie znika i może pojawić się tkliwość,  która znika w kolejnych dniach.

Ile zabiegów można wykonać w trakcie jednej wizyty?

W trakcie jednej wizyty można wykonać do 4 zabiegów (4 przyłożenia  głowicy) po zakończeniu zabiegu cooltech od razu możesz wrócić do swoich  zajęć.

Czy będę musiała powtórzyć zabieg?

Kriolipoliza CoolTech nie wymaga powtarzania zabiegów dla swojej  skuteczności. Oczywiście część Klientów powtarza zabieg ale wynika to  nie z braku rezultatów a większych oczekiwań. Na przykład przy zabiegu  na brzuch można oczekiwać redukcji obwodu o około 3-6 cm po jednym  zabiegu. Po kolejnym efekt będzie podobny.

Jak często można powtarzać zabieg cooltech?

Na ten sam obszar ciała można powtórzyć zabieg po 6 tygodniach, na inny obszar po 2-4 tygodniach.

Kiedy jest widoczny rezultat?

Widoczne rezultaty obserwujemy po dwóch tygodniach, pogłębiają się one do 3 miesięcy.

Czy zabieg wymaga znieczulenia?

Zabieg nie wymaga znieczulenia.


LipoLax + Lipoliza iniekcyjna

lipoliza-iniekcyjna-miniatura-e1568990649538.jpeg

Lipo Lax+ to innowacyjny produkt do zabiegów lipolizy, powodujący natychmiastowy  efekt spalenia miejscowej tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki,  będący skuteczną alternatywą do zabiegów chirurgicznej liposukcji.

Nowoczesna farmakologia i inżynieria biotechnologiczna opracowały  Lipo Lax+ pozwalający na efektywną walkę z nadmierną tkanką tłuszczową,  cellulitem czy wiotkością skóry. Lipo Lax+ to kondensacja  najskuteczniejszych substancji czynnych o działaniu lipolitycznym w  jednym preparacie. Jego innowacyjna formuła umożliwia osiągnięcie  spektakularnych efektów już w trakcie 3 zabiegów. Zastosowanie  zaawansowanych technologii, wysoki profil bezpieczeństwa i szerokie  właściwości terapeutyczne sprawiają, że Lipo Lax+ stał się jednym z  najczęściej wybieranych produktów lipolitycznych przez specjalistów na  całym świecie.

KORZYŚCI Lipo Lax+

✔ minimalna ilość zabiegów konieczna do uzyskania satysfakcjonujących efektów

✔ krótki czas trwania zabiegu (około 20 minut)

✔ brak przygotowań do zabiegu

✔ brak czasu rekonwalescencji

✔ klinicznie potwierdzona skuteczność

✔ innowacyjny skład preparatu optymalizujący efekty terapii

✔ wysokie bezpieczeństwo terapii wynikające z najwyższej jakości i czystości substancji czynnych Lipo Lax+

✔ połączenie działania lipolitycznego LipoLax+ z silnym kondycjonowaniem  skóry, zapobiegające zwiotczeniom skórnym w miejscu zmniejszających się  obwodów tkanek ✔ terapia dedykowana również dla szczupłych osób, niemogących pozbyć się  zbędnej tkanki tłuszczowej za pomocą diety lub ćwiczeń fizycznych

Formuła Lipo Lax+ powoduje natychmiastowe rozpuszczenie tkanki  tłuszczowej (lipolizę). Lipoliza to nic innego jak nieinwazyjne  modelowanie sylwetki, polegające na iniekcyjnym podaniu substancji  czynnych powodujących rozpuszczenie komórki tłuszczowej. W miejscu  wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny  tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte" komórki pękają, a uwolnione z nich  tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są  rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. W efekcie zabiegowym  nadmiar nagromadzonej tkanki zanika, a obwód miejsca zabiegowego  widocznie maleje. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga żadnego  przygotowania ani czasu rekonwalescencji, a jego skuteczność została  potwierdzona w licznych badaniach.

EFEKTY Lipo Lax+

Zaledwie po jednym zabiegu mezoterapii lipolitycznej Lipo Lax+ możesz  pozbyć się niechcianych, miejscowo nagromadzonych nadmiarów tkanki  tłuszczowej, cellulitu i zwiotczeń skórnych. Wykonanie 3 zabiegów  sprawi, że obwody tkanek zmaleją, a skóra stanie się gładsza i bardziej  napięta.

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 3 zabiegi, aby zobaczyć spektakularne rezultaty  terapii, porównywalne z efektami możliwymi do osiągnięcia poprzez  chirurgię plastyczną. Jeżeli jednak tkanka jest gruba i obfita, ilość  zabiegów musi być większa. Powtórzenie serii zabiegowej pogłębi i  utrwali efekt uzyskany podczas terapii.

PARTIE które można poddać zabiegowi:

 • podbródek

 • ramiona, plecy, ręce

 • brzuch, biodra

 • pośladki

 • wewnętrzna strona ud

Ilość preparatu wymagana do osiągnięcia trwałego efektu usunięcia tkanki tłuszczowej zależy od okolicy

NOGI/BIODRA/POŚLADKI/BRZUCH/TALIA - 10-20ml

OKOLICE PODBRÓDKA – 5-10ml

W celu osiągnięcia optymalnego efektu lipolizę iniekcyjną zazwyczaj powtarza się dwu lub trzy krotnie w odstępie kilku tygodni (od 2-3 tygodni odstępu między zabiegami a na tą samą partię ciała. Jeśli planujemy wykonać na inną partię zaleca się przerwę 8 tygodni odstępu.


HIFU – nieinwazyjny lifting skóry oraz niwelowanie tkanki tłuszczowej, aż do -10 cm w obwodzie

lipoliza-iniekcyjna-miniatura-e1568990649538.jpeg

Technologia HIFU zabieg na twarz zastosowana w urządzeniu HI’FUsion.  Działa ona w oparciu o najbardziej zaawansowaną energię ultradźwiękową,  pozwalającą na głęboką penetrację głębszych warstw skóry właściwej i  warstwy mięśniowo-powięziowej (SMAS).

Zapewnia tym samym:

 • wyszczuplenie i  konturowanie twarzy;redukcja podwójnego podbródka, poprawa owalu twarzy, zmniejszenie tzw. “chomików”, ujędrnianie szyi, spłycenie zmarszczek wokół oczu i na czole, redukcja bruzd nosowo-wargowych i marionetki, napięcie i ujędrnienie skóry na polikach, uniesienie brwi,

 • wyszczuplenie i  modelowania sylwetki;redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, ramionach, plecach, poprawa jędrności skóry np. po ciąży, podniesienie i ujędrnienie pośladków, ujędrnienie ramion tzw. pelikanów, ujędrnienie i podniesienie biustu,

Podczas zabiegu wykonujemy na obszarze poddawanym zabiegowi 4  przejścia, na dwóch różnych głębokościach. Taka procedura wywołuje efekt  maksymalnego zagęszczenia skóry, który przebiega w kilku etapach:

 • “ściąganie” skóry w jej głębokich warstwach odczuwalne bezpośrednio po zabiegu;

 • stymulacja wzrostu kolagenu wywołana podczas zabiegu trwa nawet  przez 6 miesięcy. W tym czasie warto jest wspomagać skórę w odbudowie  przez dostarczanie odpowiednich składników budulcowych (polecany  odpowiednie preparaty, suplementy i dodatkowe zabiegi np. mezoterapia);

 • trwała reorganizacja struktury włókien podporowych skóry.

bottom of page